TEST Dobrá strava

Zásadnou súčasťou už štyritisíc rokov overenej tradičnej čínskej medicíny (TCM) je dietológia, vychádzajúca z fyzickej konštitúcie jednotlivca a meniaceho sa podnebia. Podľa TCM stanovená výživa je jednou z možností, ako zabezpečiť zdravé, na mieru šité stravovanie v dnešnej záplave kontroverzných (a často aj protichodných) stravovacích odporúčaní.

Čínska medicína rozlišuje 6 základných typov fyzickej konštitúcie - horúci, chladný, suchý, vlhký, nedostatočný a nadmerný. Pre každý z týchto typov sú charakteristické určité potraviny. V praxi sa však málokedy stretávame z úzko vyhraneným typom. Väčšinou sa jedná o kombinované typy ako napríklad typ vlhký / horúci či typ suchý / nedostatočný a pod.

Horúci typ je človek, ktorý je horkokrvný, smädný, uprednostňuje studené nápoje, má červenkastú tvár, tuhšiu stolicu, močom malé množstvo tmavšie moču, rýchlo hovorí a reaguje.

Studený typ je človek, ktorý je zimomravý, nemá pocit smädu, uprednostňuje teplé nápoje, je bledý, či má svetlú pleť, močom hojné množstvo svetlého jasného moču, má mäkšiu stolicu, hovorí pomaly a rozvážne.

Nadmerný typ je človek atletický, silný, plný elánu, aktívny, vysoko produktívny, má červenkastú tvár, silný prenikavý hlas, máva sklon k hypertenzii alebo k srdcovým chorobám a zápche, veľa vydrží a má rád vytrvalostné športy.

Nedostatočný typ je človek chudý až podvyživený, ktorý nemá dostatok energie a životného elánu, je pasívny a často unavený, má svetlú pleť, nadmerne sa potí, skrátene dýcha, ticho hovorí, máva občasné búšenie srdca, trpí aj na poklesy a vyskočenie vnútorných orgánov ( konečníka, maternice a pod.), pomaly regeneruje, je zdanlivo lenivý a rýchlo sa unaví.

Suchý typ je človek, ktorý je chudý, má často smäd, má suché pery, nos, hrdlo a kožu, máva občasné svrbenie na koži, v nose alebo na očiach, preskakuje mu hlas, ťažko priberá na váhe, pri nachladnutí máva suchý kašeľ a má suchšiu stolicu.

Vlhký typ je človek, ktorý je obézny alebo má sklon k nadváhe, s pocitom ťažoby v tele, je často unavený, má nedostatok energie, má sklon k opuchom tela a zadržiavaniu vody, koža je mastná, akoby cestovitá, má hojne slín a hlienu pri rozprávaní.

Stravovanie v súlade s telesnou konštitúciou a ročnými cyklami prírody zabezpečuje rovnováhu jin a jang, ktorá je základom zdravia a aj tou najlepšou prevenciou pred zdravotnými ťažkosťami.

Test Dobrá strava je zadarmo a výsledok testu sa dozviete ihneď online, po vyplnení vašej emailovej adresy, na ktorú ihneď obdržíte 1 prístupový kód, ktorý potom vložíte na stránke patentimedicina.sk (v prípade, že ste nedostali kód, skontrolujte prossím, či ste nenapísali chybne emailovú adresu a / alebo ste ju neodoslali).

 

Produkty TCM Herbs sú testované

Každá šarža bylín v produktoch TCM Herbs je testovaná v akreditovanom laboratóriu pre liečivá Phytax vo švajčiarskom Schlierene, a to na identifikáciu ...

Nie je laboratórium ako laboratórium

Laboratórium pre potravinové doplnky je povinné preverovať len prítomnosť ťažkých kovov, plesní a baktérií - nestanovuje však obsah pesticídov. Zatiaľ čo certifikované ...